stitek
stitek Michael:Vem si to.Je to tvoje.Ten tunel,plán útěku,všechno.Můžeme jít společně.
Sammy:Beru si všechno,co máš.Ale vy nikam nepůjdete.

Prison Break | Útěk z vězení

Do stejné řeky…

Prison Break Comeback4 roky je vzdálená poslední novinka, 6 let nás dělí od jakžtakž aktivního webu a přes 10 roků se to datuje k prvnímu záznamu na webu, který záhadně mluví o novince předchozí. To je spousta let. Za dekádu člověk stihne řadu věcí. Vystudovat střední a získat dva tituly. Oženit se, postavit dům, zasadit strom, zplodit syna, ne nutně v tomto pořadí. Za 10 roků z vás může být zcela jiný člověk, zcela jiné lidi můžete znát vy. Stejně tak vše okolo může být k nepoznání od okolí před deseti lety.

Asi se snažím říct, že deset let už je tak dlouhá doba, že si člověk začne zvykat i na život za mřížemi. Leda že by …


Obsah následujících řádků už asi většina z vás zná. Pro ten zbytek - PRISON BREAK SE VRACÍ!

Dobře, dobře, nedělejme z toho bulvární titulek a pojďme si v kostce říct, co od takového oznámení čekat a především co nečekat.

Že se cosi šušká o resuscitaci Prison Breaku, se ví už pár měsíců. Ve skutečnosti je to tolik měsíců, že si Země stihla dát kolečko okolo Slunce a ještě u cílové pásky prohodit pár trapných frází se sexy Venuší. Televize Fox, která za seriálem stojí, toho od té doby na poli znovu oživení starých značek podnikla už celkem dost. Jak se zdá, Prison Break je jen jedním dílem skládačky. Prvním znepokojením tak může být, že za vznikem nestojí kreativní snaha tvůrců nám sdělit něco nového, jako spíše protáčející se Benjamini v očích kravaťáků.

Nenechme si však zkazit nostalgickou náladu. Ono ten Prison Break byl vždycky svým způsobem takový ... však ho znáte. To možná jen my jsme za ty roky trošku zchlupatěli a až na porno vytříbili svůj televizně-filmový vkus.

Co tedy málo zatím o seriálu víme?

  • Chystá se na obrazovky na hodně brzký začátek roku 2017.
  • Bude „respektovat" děj posledního „filmu". Respektováním se myslí, že ho vysvětlí po svém. A zřejmě dosti volně. Na druhou stranu věřím, že jsem nebyl jediný, komu ta nezobrazená scéna ve finálním díle přišla jako jasný open ending.
  • Bude se odehrávat vEvropě, především snádechem blízkého východu, byť tomu natáčecí lokace nemusí vždy odpovídat.
  • Spousta původních herců si přišla přihřát vychladlou polívčičku -dvojici Scofield/Burrows doplňuje T-Bag, Sara, Sucre, C-Note, Kellerman a další.
  • Prostor se najde i na nové postavy, protože děj se nám posunul o řadu let dopředu (7?).
  • Obecně se toho o ději ví více. Přesvědčit se můžete na dvou díky Edna.cz otitulkovaných ukázkách - trailer, ukázka.

Měl bych pro vás ale jedno osobní varování. Nekoukejte na to. A vůbec, nehledejte si žádné další info. Ze dvou důvodů. Jednak je obsah hrozně spoileroidní (doufejme, že jen pro první epizodu) a především byste to s comebackem Prison Breaku mohli zaříznout dřív, než to vlastně začne. Jakto? Mno jednoduše - nostalgie neunese vše. A tady jí budete potřebovat opravdu hodně.

Přesto se na návrat Prison Breaku osobně strašně těším. Nic od toho nečekám. Rozhodně ne kvalitu, kterou předvádějí dnešní seriály jako Fargo, True Detective nebo House of Cards spolu s dalšími.
Těším se na oživené vzpomínky, těším se, že se zasměju věcem, u kterých jsem dříve propotil triko a především se těším, že s vámi a webem zase na chvíli rozčeříme vody. A že tu je pár věcí, na které se můžete těšit.

Ale to budeme raději dávkovat, aby toho na vás po těch letech nebylo moc.

Dnes snad jen dodat, že krom nás pravidelně hoďte očko i na Prison Break Ednu, se kterou nyní kopeme společně za stejný tým - tým Prison Break nostalgie.

Všechny vás za PB redakci zdravím! Je fajn být zpět. Uvidíme se u další novinky.

25.08.2016 18:11 | Autor: Kalimero
Zdroj: | Korektor: Prozatím bez korekce

Komentáře vězňů k článku

Příspěvky mohou přidávat pouze vězní, kteří opustili celu

#2 -- Ted
Respekt: Wanted
Napsal: 27.08.2016 15:46

Vypadá to, že jo:)

delitko
#1 -- Kalimero
Respekt: Ředitel věznice
Napsal: 26.08.2016 15:09

Test, zda vůbec ještě fungují komentáře.

delitko
1
Tvorba webu a redakčního systému - Ondřej -Kalimero- Vašíček | Grafický návrh - Lucian
Všechna práva vyhrazena. Přebírání článků bez předchozího svolení autora je striktně zakázáno.
Tvůrcem seriálu je televize FOX, vlastníky práv na území ČR TV Nova
Blogované AlterEgo
Stránka vygenerována za 0.058s