stitek
stitek Generál (k Wyattovi): Když jsem řekl: "návnada", nemyslel jsem tím sebe

Prison Break | Útěk z vězení

Prison Break CON 2009 - report

ff09Je to už nějakou tu dobu, co jsem naposled sepsal nějakou tu novinku, a proto jsem se konečně rozhoupal k tomu, že sepíšu report z Prison Break CONu 2009. Již třetí ročník setkání fanoušků seriálu Prison Break se konal v Chotěboři, kde byl součástí Festivalu Fantazie. Načasování bylo téměř ideální, seriál ukončil závěrečný díl Prison Break: The Final Break, a tak se mohlo i horlivě diskutovat.


ffJelikož se Kalimero z důvodu pracovního vytížení omluvil, měl jsem letos na starosti všechno já. A tak na mě čekalo přihlašování programů a všechny organizační věci. Minulý rok řešil věci okolo přihlašování Kalimero a když to napíšu mírně, pořád si na něco stěžoval;-) Nechápal jsem, co může být tak těžké na přihlášení celého CONu a sepsání programu a anotací. Ale brzy jsem procitl a byl jsem na tom stejně jako Kalimero. Poté, co jsem úspěšně přihlásil Prison Break na Festival Fantazie, na mě čekalo ještě zařizování propagace. Vytvořit speciální web přímo pro Prison Break CON a zařídit propagaci na jiném webu s podobnou tématikou. Dorazila i krabice letáků.

ff06Na festival jsem tak vyrazil sám. V Praze se ke mně bohužel nepřipojil spoluvězeň Luka, který si zrovna odpykával trest u protinožců. Do Chotěboře jsem dorazil po poledni a poté potkal i pár známých z minulého ročníku. Naše místnost byla v nově zrekonstruovaném sklepu kina. Pro Prison Break místnost ideální, přeci jen odpadní trubky nad hlavou a schody do sklepa dodávaly CONu tu správnou atmosféru. A jelikož se v příručkách psalo, že se vedoucí můžou večer před svým celodenním programem podívat na svoji přednášecí místnost, využil jsem své šance a došel si pro klíče k šéfovi celé akce. Ten mě ujistil, že je vše nově zrekonstruované a připravené, ale tak náhoda je blbec a radši jsem se vydal na kontrolu.

ff03Do sklepa jsem zamířil s kamarádkou Zuzkou. Místnost byla opravdu nově zrekonstruována. Oproti minulému roku byla přeorientována o 180 stupňů a vymalována. Akorát mi chybělo to hlavní. Projektor a plátno. Po chvilce jsme díky Zuzce našli i plátno. (Přiblížim situaci: "Kde to plátno může být, na co se sakra bude promítat?" Zuzka: "a není to ta dřevotříska, na které stojíme?") Za pomoci servisáka jsme pověsili desku na odpadní trubku a plátno bylo na světě. Poté jsme ještě sehnali projektor a našroubovali nosnou konstrukci. Pro jistotu jsem ještě zkusil počítač, na kterém bohužel chyběly hlavní programy. Celkově se má původně chvilková kontrola protáhla na dvě a půl hodiny, ale hlavně už bylo vše připraveno na zítřejší mega akci. Ještě vylepit plakáty, aby vše ladilo a je to.

ff04Ten večer jsem šel brzy spát a dlouho jsem nemohl usnout. Tréma dělala své. Teď si dělam srandu, šli jsme sednout k baru a pak jsem hned usnul.
Ráno jsem si měl klíče od mísnosti yzvednout na recepci. Avšak tam mě čekalo další malé překvapení, slečny u recepce mi s úsměvem oznámily, že si klíče odvezl nějaký pán. Zocelen včerejším připravováním místnosti jsem už nebyl tolik v šoku, protože se do sklepa dalo jít i zadním vchodem. Schánění klíčů od zadního vchodu sice chvilku trvalo, ale nakonec jsme to zvládli. Ještě nalepit vzkaz pro návštěvníky: "vchod přes zahradu zadem" a bylo to. První na programu byl dokument Věznice Bangkok, kterého se zúčastnilo jen pár ranních nadšenců. Poté následovala přednáška o hercích a herečkách. Po zkončení přednášky se také objevil i "pan Paklíč" a normální vchod byl otevřen. Epizody na přání a filmu Felon se možná i díky normálnímu přístupu zúčastnilo více lidí. Největší návštěvu neměl kupodivu kvíz, ani Prison Break kufr, ale dokument o Mučení - Průvodce po Guantánamu. Večerního pořadu Prison Break kufr se zúčastnilo zdravé jádro fanoušků i někteří náhodní návštěvníci. Kufr se z celého dne vydařil asi nejvíce a užili jsme si při něm spousty legrace (viz fotky).

Až na organizační problémy můžu hodnotit celý Prison Break Con kladně. Avšak když porovnam všechna tři setkání, pořadí by bylo následující.

ff05Na prvním místě by se umístnil druhý ročník, na druhém místě třetí ročník a na třetím místě náš první ročník Prison Break CONu. Letošní ročník Prison Break CONu nebude. Možná se objeví v rámci linie SeriesConu či KrimiConu, ale samostatný CON dělat nebudeme. Vedlo mě k tomu několik věcí. Hlavní věcí je málo času. Dále taky seriál skončil, kvalita seriálu od první série bohužel klesala a také už mě nenapadá moc věcí, o kterých by se dalo přednášet. Nějaký ten film, dokument a soutěž by se našla, ale s přednáškou je to horší. A dělat přednášky typu, jakým telefonem a autem se jezdí v seriálu nebo stáhnout fan videa z youtube a poté hlasovat, jaké je nejlepší, mi přijde tak nějak o ničem. To už se radši s Kalimerem domluvíme a uspořádáme někde svůj sraz fanoušků seriálu, na kterém pokecáme a pustíme si pár dílů.

Na závěr bych chtěl říci, že se v galerii můžete podívat na fotky z této akce.
Chtěl bych se také omluvit účastníkům, kterým jsem sliboval, že tento report a fotky zveřejním co nejdříve. Všechny fotky z Prison Break CONu můžete shlédnout v galerii.

19.04.2010 21:36 | Autor: Coudy_no1
Zdroj: redakce | Korektor: Macinka

Komentáře vězňů k článku

Příspěvky mohou přidávat pouze vězní, kteří opustili celu

#12 -- Trinitty20
Respekt: Wanted
Napsal: 13.02.2011 12:41

Taky mě Prison Break nejvíc chytl. Kam se hrabou Esmeraldy :o)

delitko
#11 -- MartinMGS
Respekt: Wanted
Napsal: 20.09.2010 17:55

GK_voyger: hmmm film, radši bych byl za nějaký seriál :)

delitko
#10 -- salem
Respekt: Wanted
Napsal: 23.08.2010 01:11

Prison Break byl(je) jeden z nejlepších a mích nejoblíbenejších serialu je škoda že skončil

delitko
#9 -- GK_voyger
Respekt: Wanted
Napsal: 18.08.2010 17:09

www.csfd.cz

delitko
#8 -- MaLdA
Respekt: Wanted
Napsal: 16.08.2010 20:18

Mohly by dávat na nově 4 sérii

delitko
#7 -- Pato8
Respekt: Wanted
Napsal: 13.07.2010 10:59

Tak, ten Prison už nevidím veľmi ružovo. Mimochodom na JOJke pôjde štvrtá séria!

delitko
#6 -- projectX
Respekt: Wanted
Napsal: 24.06.2010 20:36

Taky mě mrzí, že jsem to nestihl, měl jsem tehdy hodně nabitý program. Ale jak už uvedl Luka, jsem rád, že jsem se mohl zúčastnit Conu 08, bylo to skvělý a určitě podle fotek byl skvělý i tento con. Podle fotek .. Zuzka opět vysmátá :-D :-D Díky lidi, tak snad někdy to selátko an nějaké chatě musíme domluvit :-D :-D

delitko
#5 -- DarthHomer
Respekt: Wanted
Napsal: 21.06.2010 22:51

Děkuji za fotky, těšil jsem se na ně. Jo, byla to sranda...mimochodem, já jsem ten týpek, co s váma hrál kufr...tolik jsem se už dlouho nezasmál...stálo to za to, vzpomínky nám všem zůstanou

delitko
#4 -- GK_voyger
Respekt: Wanted
Napsal: 01.06.2010 23:58

vsechny tri CONy byly fajn. Tak ted snad jen D I K Y a zas nekdy CAU!!!

delitko
#3 -- Shadow_Slayer
Respekt: Wanted
Napsal: 07.05.2010 22:20

Joo byla to super akce :). Kufr byl děsná prdel. Na jak jsme tam s tím týpkem předváděli jak T-bag balí blondýnku, no to bylo teda něco :-D.
Škoda, že už letos nebude, ale samozřejmě to chápu.
Nějak se nám ta parta tam rozpadla :/. Ten sraz o kterém jsme se bavili už dávno by rozhodně stál za to.

delitko
#2 -- Dusanko
Respekt: Wanted
Napsal: 30.04.2010 20:24

ludia pdrzte tento web nech nepadne...bolo to tu vzdy super,aspon z nostalgie

delitko
#1 -- Luka
Respekt: Wanted
Napsal: 20.04.2010 10:58

Z fotek je videt, ze o zabavu nebyla nouze a taky jak vylepsili tamni katakomby:o). PB Con 09 sem nestihnul o par dni, nejak me ti klokani nechteli pustit pres hranice a nez se clovek prokope pod oceanem, chvili to holt trva! Muze me ale tesit, ze jsem se zucastnil toho, co je na prvnim miste zebricku, tedy 08;o).

Jinak rozumim a souhlasim s rozhodnutim neporadat dalsi PB Con jako samostatnou akci. Zminovany argumenty v clanku jsou naprosto logicky.
Mejte se a snad se uvidime na nejakym srazu...

P.S. Coudy, super prace!

delitko
1
Tvorba webu a redakčního systému - Ondřej -Kalimero- Vašíček | Grafický návrh - Lucian
Všechna práva vyhrazena. Přebírání článků bez předchozího svolení autora je striktně zakázáno.
Tvůrcem seriálu je televize FOX, vlastníky práv na území ČR TV Nova
Blogované AlterEgo
Stránka vygenerována za 0.05s